skip to Main Content

Výsledky

Věkové kategorie

Přípravka

(do 9 let)

Předžáci

(10-11 let)

Mladší žáci

(12-13 let)

Starší žáci

(14-15 let)

Junioři

(16-21 let)

Příprava dětí ve všech věkových kategoriích je rozdělena do dvou základních fází.

Letní příprava je cílená na zlepšení celkové tělesné kondice a se zaměřením na posílení svalových partií důležitých pro sjezdové lyžování. Příprava ve fitness centru je odlišná podle věku dětí, tak aby se maximalizovala jejich efektivita ve věkových kategoriích. Důležitou součástí letní přípravy je i trénink na inline bruslích ve speciálně upravených slalomových tyčích. Od května do září zlepšují děti kondici a obratnost i v rámci cyklovýjezdů na horských kolech.

Zimní příprava začíná v říjnu, kdy máme první soustředění na ledovci, pokračujeme v listopadu a prosinci. Pod vedením externích i interních trenérů děti trénují rozdělení do skupin podle věku a zdatnosti. Zimní příprava pokračuje od prosince na Lipně, zejména během vánočních svátků a pravidelnými víkendovými tréninky. Od ledna pak přidáváme středeční večerní tréninky slalomu v tyčích v Horní Vltavici.

Od prosince začíná také závodní činnost, kdy se děti zúčastňují různých závodů nejen v rámci Jihočeského, ale po celé České republice.

Vše výše uvedené je možné realizovat jen díky obětavé pomoci rodičů, kteří pomáhají s organizací a realizací tréninků, soustředění a závodů.

Výsledkové listiny žactva, on-line přihlášení na závody najdete na:

Výsledky regionálních pohárů najdete:

FIS výsledky najdete

Soutěžní řád pro alpské disciplíny

Back To Top